תאונות אופנוע – פיצויים

הפיצוי בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים נקבע לפי "ראשי נזק" מקובלים, ומטרתו להחזיר את הנפגע למצב הכלכלי בו היה ערב התאונה.

גובה הפיצוי תלוי בנזק שנגרם, גיל הנפגע, שכרו לפני התאונה, מידת הפגיעה בתפקוד, האם היה מאושפז, מידת העזרה לה נזקק וכד'.

בחישוב גובה הפיצויים מקובל לחלק את הזכאות לראשי נזק:

כאב וסבל – הינו סכום קבוע (בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעים לנפגע), לגילו ומספר ימי האשפוז שאושפז.

הפסדי שכר לעבר- הכוונה לתקופה מיום התאונה ועד ליום הפיצוי, כשסכום זה תלוי בגובה הכנסות הנפגע לפני התאונה ובהוכחת ההפסדים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה. לדוגמה אדם המרוויח 5,000 ₪ בחודש אשר נפגע בתאונה ונעדר מעבודתו 3 חודשים בהם לא שולם לו שכרו יפוצה בגין ראש נזק זה ב-15,000 ₪.

עזרת צד ג'- תלויה בחומרת הפציעה והעזרה לה נזקק הנפגע מבני המשפחה וחברים.

הפסדי שכר לעתיד- מיום קביעת הפיצוי ועד הגיע הנפגע לגיל 67. ראש נזק זה תלוי בגובה הנכות שנקבע לנפגע ולמשמעותה התפקודית על יכולתו להשתכר. כך אדם שעבד בעבודת כפיים ואשר נמנע ממנו כתוצאה מהפגיעה להמשיך ולעבוד בעבודה פיזית יאלץ למצוא עבודה המתאימה למגבלותיו והוא יפוצה בגין ההפרש שבין הכנסותיו.

הפסדי פנסיה ותנאים סוציאליים- נלווה לראש הנזק של הפסדים לעתיד, ותלוי בירידה הצפויה בהפרשות הנפגע לטובת תשלומי הפנסיה וכד'.

אנו גאים בעובדה שלקוחותינו זוכים בפיצויים גבוהים בכל מדד ביחס לגובה הפגיעה שלהם.

המלצות לנפגעי תאונות אופנוע

בדוק את מצבך הפיזי, במידה ונפגעת פנה מיד לחדר מיון (בעצמך או באמבולנס) או למוקד תאונות בקופת החולים בה הנך חבר.

ודא כי מלא תלונותיך נרשמות בדו"ח הרפואי, שכן לעיתים מושמטות פגיעות שמאוחר יותר מתבררות כמשמעותיות, ואם לא צוין כבר בדו"ח הרפואי הראשון, או במסמך רפואי סמוך לאחר מכן על כאבים באותו איבר, יכול והפגיעה באיבר זה לא תוכר כחלק מהפגיעה בתאונה.

כשניתן, פנה לתחנת המשטרה שבאזור מגורך כשבידך המסמכים הרפואיים, ודווח על התאונה לצורך קבלת אישור משטרה. יש לוודא כי פרטיך ופרטי הנהגים האחרים המעורבים מופיעים בדו"ח המשטרה וכי הנך מופיע בדו"ח תחת הכותרת "נפגע" מעבר להיותך הנהג.

ככל שהכאבים אינם חולפים יש לשוב ולקבל טיפול באופן עקבי ורצוף, תוך הקפדה על איסוף מלוא החומר הרפואי.

יש לאסוף ולתעד את ההוצאות הקשורות לתאונה, לדוגמה עלויות נסיעות וחניה לצורך קבלת טיפול, רכישת תרופות ואביזרים רפואיים וכד'.

יש לפנות מוקדם ככל האפשר לעו"ד המתמחה בתביעות פלת"ד ולהימנע מלשוחח על התאונה עם כל נציג של חברת הביטוח.

ביטוח חובה עם השתתפות עצמית – ראו הוזהרתם!

מזה למעלה משנה נפתחה בפני רוכבי רכב דו גלגלי האפשרות להוזיל את פוליסת ביטוח החובה באמצעות רכישת פוליסה הכוללת השתתפות עצמית הרכיב הפיצויים.

אפשרות זו מעניקה הנחה של כ-25% בעלות ביטוח החובה אולם לשם כך משתתף המבוטח בסכום הפיצוי לו יהיה זכאי במידה וחס וחלילה יהיה מעורב בתאונת דרכים בסכום של עד 25,000 ש"ח בסעיף כאב וסבל והפסדי שכר של 7- ימים.

מאחר וחלק בלתי מבוטל מתאונות האופנוע הינם תאונות בהם נגרמות לנפגע פציעות שטחיות שפשופים וכד' המתבטאים בכאבים, ללא נכות צפויה, הרי שאותו רוכב שנפגע כשבידיו פוליסה בעלת השתתפות עצמית לא יקבל כל פיצוי בגין הסבל הרב שעבר, ואף לא יפוצה בגין הפסדי שכר שנגרמו לו עד 7 ימים.

לאחרונה אנו נתקלים יותר ויותר בנפגעים הפונים למשרדנו לאחר שעברו תאונות אופנוע "קלות" יחסית (ללא שברים) כאשר עיקר פגיעתם הינה חבלות יבשות שפשופים וחתכים. המדובר בחבלות כואבות ומגבילות הדורשות טיפול מקומי ולעיתים היעדרות בת מספר ימים ממקום העבודה. נפגעים אלו המחזיקים בפוליסת ביטוח מוזלת הכוללת השתתפות עצמית במקום שיפוצו בסכומים שעשויים להגיע ל-25,000 ₪ רק בגין רכיב "כאב וסבל" ובנוסף לקבל פיצוי בעבור ימי מחלה (עד 7 ימים) נותרים ללא כל פיצוי. נפגעים אלו אומנם חסכו כמה מאות שקלים בעת רכישת הפוליסה אולם ניזקו בעשרות אלפי שקלים.

לכן אנו סבורים כי אין אנו ממליצים לרכוש פוליסות אלו ולחסוך על ביטוח, חיסכון שעלול לעלות לכם ביוקר!


המידע האמור הינו תמציתי וכללי, ואינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ או ליווי משפטי ספציפי, אשר מומלץ להסתייע בהם כדי להבטיח שמירה מלאה על זכויות המבוטח וקבלת הפיצוי והכיסוי הביטוחי המלא.

נתקלתם בבעיה?

 אנא  התקשרו:  09-9766655 או השאירו פרטים ואנו נייעץ לכם בהתאם

עורך דין גיא דויטש

עורך דין גיא דויטש

יליד 1972 נשוי ואב לשלושה, חבר לשכת עורכי הדין משנת 2000 ונוטריון משנת 2010.
עו”ד גיא דויטש בעל ניסיון מוכח ומוצלח של למעלה מ-20 שנים, בייצוג אלפי לקוחות בתביעות נזיקין וביטוח

כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד.

גלילה לראש העמוד

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גיא דויטש - עורך דין ונוטריון - תמונת פרופיל
דילוג לתוכן